Popularne leki na stawy. Czy działają?

//Popularne leki na stawy. Czy działają?

Zwyrodnienia i bóle stawów to coraz częstsza dolegliwość. Dotyczy ona już nie tylko osób starszych, ale i tych młodych – zwłaszcza stroniących od sportu i prowadzących siedzący tryb życia. Gdy problem już się pojawi, wielu z nich sięga po suplementy na stawy, których nie brak na rynku farmaceutycznym. Dziś przedstawiamy subiektywne porównanie tych najpopularniejszych.

Artresan Efekt

Popularny suplement, którego głównym składnikiem jest Boswellia serrata, mająca wpływać na stawy kojąco i uelastyczniać je. Artresan Efekt ma wspomagać pracę stawów, zapobiegać rozwojowi ich chorób, sztywności i bólom. Z drugiej strony, analizując skład suplementu można zauważyć, że pozostałych składników niezbędnych do regeneracji stawów jest tu niewiele. Zniechęcać może również cena – to prawie 40 złotych za 30 tabletek.

Molekin Osteo

Atutem suplementu Molekin Osteo jest z pewnością cena – niespełna 20 złotych aż za 60 kapsułek. Niestety, po przeanalizowaniu internetowych opinii można zauważyć, że lek na stawy nie cieszy się dobrą sławą. Konsumenci zarzucają mu zły stosunek wapnia do witaminy D. Tymczasem, dopasowanie tych składników do siebie jest bardzo istotne nie tylko dla skuteczności leku, ale i naszego zdrowia!

Collaflex Sport

To suplement na stawy, o którym można powiedzieć wiele dobrego. Ma zadowalający skład – na pierwszym miejscu macierzyste komórki tkanki chrzęstnej, później żelatyna, kolagen, witamina C, cenne pierwiastki. Na samym końcu składu znajdziemy jednak również substancję barwiącą. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry: Collaflex Sport kosztuje około 30 złotych za 60 kapsułek. Cieszy się dobrymi opiniami.

Flexidium 400

W naszym rankingu znalazło się również miejsce dla Flexidium 400. Zestawiając suplement na diety z innymi łatwo zauważyć, że napotykamy ofertę korzystną cenową – kilka programów, w których kupić możemy większą ilość suplementu pozwala zaoszczędzić. Co jednak najważniejsze, Flexidium 400 zawiera wszystkie, niezbędne dla zdrowia stawów składniki we właściwych proporcjach. Znajdziemy w nim kolagen, witaminę C, cynk, selen, kwas hialuronowy. Brak w nim substancji Odpowiednia budowa kapsułki gwarantuje, że każdy z komponentów wchłonie się i dotrze do stawów. Użytkownicy Flexidium 400 potwierdzają, że to suplement bezpieczny i skuteczny.

Jakie są wasze opinie na temat suplementów na stawy?

2018-08-09T13:42:10+02:00