Choroby stawów – najczęstsze objawy

//Choroby stawów – najczęstsze objawy

Choroby stawów mogą dotyczyć każdego z nas, bez względu na wiek. Czasem nawet bardzo młodzi ludzie skarżą się na strzelające kolana i ból. Co jest tego powodem? Jak rozpoznać problem ze stawami? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Choroby stawów i ich przyczyny

Istnieje błędne przekonanie, że choroby stawów dotyczą tylko osób starszych. Niestety – zapada na nie coraz więcej młodych ludzi, za co odpowiedzialne są:

  • siedzący tryb życia,
  • zła dieta,
  • zbyt obciążająca aktywność fizyczna (bieganie, podnoszenie ciężarów),
  • nałogi.

Często problemy ze stawami to kwestia dziedziczenia. A zatem – jak widać – nie trzeba być emerytem, by zacząć poważnie myśleć o zdrowiu swoich stawów.

Zwykły ból stawów, a może choroba?

To ważne, by potrafić rozróżnić zwykły ból od stanu przewlekłego. To nic dziwnego, że staw boli cię np. po intensywnym treningu czy uderzeniu. Kłopot pojawia się, gdy stan ten występuje bez wyraźnego powodu i nie ustępuje. Jeśli ból stawów wystąpi wskutek losowego zdarzenia, odczekaj pewien okres – z pewnością minie sam. Naturalna odbudowa stawów zajdzie szybciej, gdy wspomożesz ją suplementem na stawy.

Choroby stawów – objawy

Kiedy należy zacząć się martwić? Choroby stawów objawiają się permanentnym, długotrwałym bólem, który utrudnia aktywność fizyczną, a nawet zwykłe poruszanie się. Często towarzyszy temu zaczerwienienie i obrzęk w obrębie stawu. Z czasem chory odczuwa ból nawet w trakcie bezczynności. Choroby stawów wymagają kontaktu z lekarzem-ortopedą, który zdiagnozuje problem. Może być to zwykłe zapalenie stawów, lecz niewykluczone, że dolega ci reumatoidalne zapalenie stawów czy zwyrodnienie stawu.

Jak zapobiegać chorobom stawów?

  • Bądź aktywny, lecz nie przesadzaj – wiele sportów, takich jak np. bieganie bardzo obciąża stawy. Nie przeprowadzaj wykańczających treningów, rób przerwy między nimi.
  • Dbaj o dietę bogatą w minerały takie jak cynk i selen – wzmacniają stawy i kości.
  • Stosuj suplementy diety, które dostarczają stawom dobroczynnych substancji. Flexidium 400 to mieszanka komponentów, które zapobiegają rozwojowi chorób stawów.
2018-07-06T15:37:06+02:00